Ważna wygrana Budowlanych

Piąte zwycięstwo w sezonie, a drugie w trzecim wiosennym meczu, odnieśli w sobotę w Krakowie rugbiści EDACH Budowlanych Lublin. Po niezwykle zaciętej walce podopieczni trenera Stanisława Więciorka pokonali Juvenię 20:17, mimo że do przerwy przegrywali 3:10.

Na słowa uznania zasłużył cały lubelski zespół, który do końca walczył o korzystny rezultat. Bohaterami spotkania byli Michał Musur oraz Smilko Debrenliev. Obaj zaliczyli po dwa przyłożenia. 27-letni Bułgar także dwukrotnie podwyższał.

Najważniejsze punkty Musur i Debrenliev zdobyli na 6 minut przed końcem spotkania. Przyłożenie 22-latka i podwyższenie jego starszego kolegi z drużyny, pozwoliło lublinianom objąć prowadzenie, którego nie dali sobie w niezwykle emocjonującej końcówce wydrzeć z rąk. BAS

Juvenia Kraków – Edach Budowlani Lublin 17:20 (10:3)

Punkty: Dylan Kruger 7 (P, pd), Konrad Jarosz 5 (P), Bartłomiej Janeczko 5 (P) – Michał Musur 10 (2P), Smilko Debrenliev 10 (2pd, 2K). Żółte kartki: Paweł Warzecha, Jakub Rapacz (J.) oraz Bartłomiej Jasiński, Louis Karsten (B.).

Pozostałe mecze 11. kolejki:

Awenta Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 42:8 (7:3) * Lechia Gdańsk – Sparta Jarocin 33:21 (21:13) * Skra Warszawa – Orkan Sochaczew 29:17 (17:5) * mecz MKS Ogniwo Sopot – Master Pharm Rugby Łódź – przełożony na 3 kwietnia.
1. Ogniwo 9 43 333-117
2. Master Pharm 10 37 336-155
3. Skra 10 37 322-202
4. Pogoń 11 34 346-225
5. Budowlani 10 26 259-253
6. Lechia 10 25 260-261
7. Orkan 11 23 235-289
8. Arka 11 19 268-338