Ważna wygrana na koniec rundy!

Bardzo długo, bo aż do ostatniego meczu rundy jesiennej, rugbiści Budowlanych musieli czekać, by w obecnym sezonie ekstraligi zasmakować zwycięstwa. W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn rozgrywek podopieczni trenera Stanisława Więciorka nie dali szans Arce Gdynia, wygrywając przed własną publicznością 29:19.

Arka tanio skóry w Lublinie nie sprzeda. Gdynianom także zależało na tym, aby w meczu z sąsiadem z tabeli podbudować mizerną, zaledwie jednopunktową zdobycz w tym sezonie. Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był zacięty, jednak z minuty na minutę to nasz zespół zdobywał coraz większą przewagę w polu. Lublinianie nie ustrzegli się jednak błędów, jak przegrane auty czy straty piłek po zagraniach do przodu.

– Byliśmy naprawdę zdeterminowani, dlatego w pewnym momencie wkradła się nerwowość. Niby mieliśmy sporą przewagę, która nie dawała jednak punktów – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Stanisław Więciorek, trener Budowlanych. – Jak się bardzo chce, to nie wychodzi – dodał.

Rzeczywiście, ambicji i woli walki nie brakowało, i to obu ekipom. Arka w drugiej połowie grała już dużo lepiej, zawodnikom z Wybrzeża udało się zniwelować straty. Na szczęście lublinianie mocno bronili swojego i nawet grając bez jednego zawodnika (Anri Bogveradze w dość niezrozumiałych okolicznościach uderzył pięścią rywala, za co dostał czerwoną kartkę) do końca kontrolowali przebieg zawodów.

– Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, dodając do tego kilka widowiskowych akcji – uważa Michał Musur, zawodnik trzeciej linii młyna. Szczelną i mocną obronę docenić musiał także Szymon Sirocki, środkowy ataku Arki, któremu lublinianie uniemożliwili w praktyce rajdy z piłką, z których znany jest kibicom rugby w całej Polsce.

Cieszy wygrana, i to z bonusem za pięć punktów, która na pewno poprawiła morale lublinian.

– Rundę jesienną kończymy w dobrych humorach. Przed nami teraz kilka miesięcy ciężkiej pracy i druga runda – kończy Więciorek.

Budowlani Lublin – Arka Gdynia 29:19 (17:0)

Budowlani: Skałecki, Khomenko (68 Bogveradze), Rudziński (50 Mazur), Janeczko (54 Niedziółka), Jasiński (77 Khomenko), Zduńczuk (75 Brożek), Tomaszewski, Musur, Lubisz, Siedlecki, Mucha, Psuj, Szrejber (76 Kędzierski), Grabowski (64 Tarnawski), Kasprzak.

Punkty: Janeczko 15 (3P), Khomenko 5 (P), Kasprzak 5 (P), Grabowski 4 (2pd) – Zypper 5 (P), Kasperek 5 (P), Bojke 5 (P), Sirocki 4 (2pd).
Czerwona kartka: Bogveradze (Budowlani).

Pozostałe mecze 9. kolejki ekstraligi:

Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 16:22 (13:5) * Juvenia Kraków – Pogoń Awenta Siedlce 18:26 (8:21) * Skra Warszawa – RC Orkan Sochaczew 20:16 (13:13) * pauzował Master Pharm Rugby Łódź.