Ważne informacje dla wędkarzy

Pandemia ma niewątpliwie znaczny wpływ na działalność Polskiego Związku Wędkarskiego, podobnie jak i innych stowarzyszeń. Wędkarze, którzy nie udzielają się w życiu swoich kół, nie mają właściwie problemów, bo przecież nikt nie zabrania im wyjazdów na wędkowanie. Gorzej z tą grupą, która od lat czynnie bierze udział w zawodach wędkarskich począwszy od szczebla koła i wyżej. Postaramy się w kilku słowach przedstawić ograniczenia, jakie obowiązują w tym zakresie, a właściwie obowiązywały do 25 kwietnia, gdyż w momencie ukazania się niniejszego artykułu część tych ograniczeń może być już złagodzona. Jednak niewątpliwie w przyszłości pomoże to w interpretacji zapisów rozporządzeń dotyczących ograniczeń w czasie pandemii.

Należy zacząć od tego, że Polski Związek Wędkarski nie jest związkiem sportowym, dlatego wszelkie spotkania wędkarzy nad wodą nie są zawodami, a tym bardziej treningami sportowymi. Zgodnie z zapisami rozporządzenia to zwykłe zgromadzenia, w których może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, a jeżeli uczestników jest więcej, to odległości pomiędzy poszczególnymi „piątkami” muszą wynosić minimum 100 m. Część okręgów zamieściła na swoich stronach internetowych informacje o zakazie organizacji zawodów, inne ograniczyły się do apeli. Pamiętajmy, że każdy obywatel powinien przestrzegać ograniczeń określonych w rozporządzeniach Prezesa Rady Ministrów. Pamiętajmy też, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za jego nieprzestrzeganie. Prosimy więc o zachowanie zdrowego rozsądku, jeżeli nie w sensie przestrzegania prawa, to przynajmniej dla własnego bezpieczeństwa.

Odznaczenia honorowe

W czerwcu 2020 roku Zarząd Główny przyznał naszym członkom odznaczenia honorowe i wyróżnienia za zasługi dla PZW. Niestety, w wielu przypadkach nie było okazji, aby te odznaki wręczyć, ponieważ z zasady uroczystości takie odbywały się podczas walnych zgromadzeń w kołach, które z powodu pandemii Covid 19 są do dnia dzisiejszego wstrzymane. Przedstawimy listę wyróżnionych wędkarzy. Odznaka Złota z wieńcami: Andrzej Witowski (Koło Wojskowe). Odznaka Złota: Andrzej Dobosz (członek Okręgowego Sądu Koleżeńskiego z Koła Krasnystaw Miasto), Marek Błędkowski (członek Zarządu Okręgu z koła Krasnystaw Miasto). Odznaka Brązowa: Wojciech Król i Arkadiusz Mikulski (Wola Uhruska), Sławomir Łontkowski, Sebastian Radzikowski i Andrzej Koguciuk (Wodnik),Marek Wróblewski (Moczykij), Albert Pikus (członek Okręgowego Sądu Koleżeńskiego z koła Moczykij), Leszek Basaj (Chełm Miasto), Lucjan Korzeniewski (Cementownia SUM), Rafał Fedoruk i Robert Wójciuk (Sieja Włodawa), Grzegorz Łubkowski i Grzegorz Ciepłowicz (ChSM), Andrzej Szczepański (Przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego z koła Brzana). Medal za zasługi w rozwoju wędkarstwa: Julia Polak, Marcin Wierzbicki i Krzysztof Syta (Wola Uhruska), Michał Moroz, Konrad Szyszkowski i Andrzej Sitarz (Wodnik), Dariusz Chilimoniuk , Konrad Chilimoniuk i Ireneusz Fedoniuk (Cementownia SUM), Mariusz Panas (Krasnystaw Miasto), Tomasz Ciok, Mariusz Miącz i Michał Dados (Sieja Włodawa), Marian Rycko, Bogusław Staręgowski i Jan Prokopiuk (ChSM). (kd)

Spławikowe mistrzostwa Suma

Zarząd Koła PZW Cementownia Sum zaprasza swoich wędkarzy na Spławikowe Mistrzostwa Koła. Impreza odbędzie się w sobotę (8 maja) na zbiorniku Staw. Zbiórka o godzinie 7 przy tzw. stołach. Zapisy i informacje pod numerem 506 153 584. Wszyscy uczestnicy powinni pamiętać o noszeniu maseczek i trzymaniu odpowiedniego dystansu. (-)

Chełm Miasto informuje

Zarząd Koła PZW Chełm Miasto apeluje do swoich wędkarzy o zrozumienie trudnej sytuacji związanej z brakiem siedziby koła i o pozostanie w jego strukturach. Informuje też, że składki będą przyjmowane w każdą środę w godz. 15 – 18 w garażu nr 16 przy ul. Wirskiego w Chełmie (przy przejściu do końcowego przystanku MPK). W pozostałe dni – po wcześniejszym imówieniu się ze skarbnikiem – tel. 600 26 80 11. Istnieje możliwość dojazdu do osoby zainteresowanej. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here