Wbił sobie nóż w brzuch

Mieszkaniec Włodawy trafił do szpitala po tym, jak wbił sobie nóż w brzuch. Pierwszej pomocy rannemu udzielili policjanci, którzy tamowali krwawienie i wezwali pogotowie. Nie był to wypadek, lecz próba samobójcza.

Poważną interwencję przeprowadzili w sobotę (12 czerwca) przed południem dzielnicowi włodawskiej komendy. – Około godziny 11:30 starszy aspirant Tomasz Prystupa i sierżant sztabowy Marcin Nowicki zostali skierowani na miejsce po zgłoszeniu, że mężczyzna wbił sobie nóż w brzuch – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Mundurowi, jako pierwsza służba ratunkowa na miejscu, od razu przystąpili do ratowania życia 35-letniego włodawianina i przejęli udzielanie pomocy przedmedycznej od rodziny.

Kiedy jeden z policjantów uciskał ranę kłutą, żeby tamować krwawienie, drugi wzywał pogotowie. Podczas prowadzonych przez mundurowych działań mężczyzna był przytomny, a policjanci cały czas utrzymywali z nim kontakt wzrokowy i słowny monitorując jego czynności życiowe. Swoje działania prowadzili do czasu przekazania poszkodowanego służbie medycznej, która zabrała go do szpitala. Mężczyzna najprawdopodobniej próbował targnąć się na swoje życie. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – dodaje Tadyniewicz.(bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here