Wędkarski Dzień Dziecka w Buśnie

W sobotę (4 czerwca) na zbiorniku „Glinianki” w Buśnie (gmina Białopole) odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Wędkarskie „ALGA” w Białopolu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. W zmaganiach wzięło udział 13 dzieci. Wygrał 9-letni Jakub Pytajewicz z wynikiem 2300 pkt. Drugie miejse zajął 14-letni Michał Litwiniuk z wynikiem 1700 pkt., zaś trzeci był 10-letni Artur Warsowicz (1440 pkt.). Największą rybę dnia – 35-centymetrowego leszcza złowił Jakub Pytajewicz.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu, które wręczył wójt Henryk Maruszewski. Statuetkę za największą rybę ufundowaną przez Stowarzyszenie Wędkarskie „ALGA” wręczył jego prezes Andrzej Kowalczuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami oraz zostali poczęstowani kiełbaską z grilla. Zawody sędziowali licencjonowani sędziowie: Andrzej Kowalczuk i Arkadiusz Olszewski.

Międzynarodowy piknik dla dzieci z kołem Sum

Zarząd koła PZW Sum zaprasza młodych wędkarzy z Polski i Ukrainy na I Międzynarodowe Zawody Wędkarskie dla Dzieci. Impreza w formie pikniku odbędzie się w sobotę (18 czerwca) nad Jeziorem Białym w Okunince. Zbiórka chętnych o godz. 10 na plaży przy ośrodku Sanvit. W programie, oprócz łowienia ryb, przewidziano też gry i zabawy sprawnościowe, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody oraz szkółkę wędkarską. Będzie też poczęstunek i fachowa opieka doświadczonych wędkarzy. (b)

Dwumetrowy sum rekordem łowiska

Zbigniew Hołota z gminy Gorzków złapał ogromnego suma na zbiorniku Tuligłowy. Ryba mierzyła 199 cm i ważyła 48 kg. To nowy rekord zbiornika. Wcześniej należał on do Łukasza Smaliry z Czystej Dębiny, który złapał tu okaz o wadze 44,5 kg i długości 194 cm. Pan Zbigniew rybę wyciągnął 5 czerwca o godz. 6.30. Hol trwał pół godziny. Gratulujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here