Weekend na strzelnicy

Wspólna wizyta na strzelnicy może być doskonałym sposobem na rodzinne spędzanie czasu. W każdy weekend na strzelnicy taktycznej w Kumowej Dolinie, można postrzelać z kałasznikowa, karabinków AR14/ M4 i z nowoczesnych pistoletów: Glock, Walther, Sig Sauer czy H&K. Miłośnicy staroci mogą liczyć na legendarnę TT-kę, Makarowa, Mosina, Uzi czy polskiego Tantala. Wystarczy zadzwonić i umówić się na strzelanie.

Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne, grupy, ale i rodziny z dziećmi. – Wspólne strzelanie jest świetną rozrywką dla całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie – mówią instruktorzy. W obecności opiekunów ze strzelania będą mogły skorzystać również dzieci w wieku od 10 lat. Dla nich w razie potrzeby organizatorzy przygotowali broń małokalibrową strzelającą amunicją .22 (czyli tzw. kbks-ową)

– Strzelnica zewnętrzna daje dodatkowe możliwości strzeleckie, a w połączeniu z piękną pogodą, a na strzelanie każda pogoda jest dobra, w ciekawy, konstruktywny i aktywny sposób pozwala spędzić wolny czas – mówią instruktorzy. – Do Kumowej Doliny łatwo dotrzeć nie tylko z Chełma i okolic, ale również z okolic Krasnegostawu czy Włodawy, gdzie nie ma tego typu bezpiecznych strzelnic i możliwości rozwijania zainteresowań strzeleckich. Oczywiście strzelanie poprzedzi krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i użycia broni.

Dodatkową atrakcją ma być strzelanie do metalowych celów reaktywnych tzw. gongów, sygnalizujących natychmiast trafienie oraz strzelanie do kilku celów umieszczonych na różnych odległościach. Chętni nie muszą mieć oczywiście żadnych zezwoleń, a niezbędny sprzęt ochronny zapewni organizator.

Strzelania będą prowadzone w Kumowej Dolinie koło Chełma na specjalistycznych osiach strzeleckich zlokalizowanych przed strzelnicą myśliwską PZŁ., za polem paintballowym. Informacje i zapisy telefoniczne na konkretne godziny tel. nr 600 753 722, od poniedziałku, 13 maja. (-)