Węgiel zamówiony, można składać wnioski

Chełmianie mogą już składać deklaracje do miasta na zakup węgla w preferencyjnych cenach. Gdy opał przyjedzie do Chełma, powstanie specjalny punkt odbioru dla mieszkańców.

Na podstawie szacunków wewnętrznych miasto złożyło już wstępne zapotrzebowanie na węgiel do spółki PGE Paliwa. Zabezpieczyło też teren, na który opał zostanie przetransportowany.

– Teraz przystępujemy do kolejnego etapu, czyli zbierania skonkretyzowanego zapotrzebowania od mieszkańców – ilości i rodzaju paliwa stałego wykorzystywanego przez gospodarstwa domowe – informują urzędnicy.

Mieszkańcy mogą składać wnioski zgodne ze wzorem podanym w na stronie internetowej miasta. W piśmie, obok wskazania adresu gospodarstwa domowego, należy podać informację dotyczącą ilości węgla wraz z uwzględnieniem jego rodzaju, tj. czy ma to być groszek, orzech czy miał.

Wypełnione wnioski można składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Chełm w specjalnie przygotowanym stanowisku na parterze budynku (ul. Lubelska 65) bądź za pośrednictwem skrytki EPUAP (adres dostępny tutaj: https://umchelm.bip.lubelskie.pl). Wnioski można składać od 2 listopada 2022 r.

Do zakupu węgla w preferencyjnej cenie są uprawnione osoby fizyczne, które otrzymały dodatek węglowy. (bf)