Węglin ma co świętować

Nowe boiska będą służyły młodym piłkarzom BKS-u i wszystkim mieszkańcom dzielnicy

Mieszkańcy Węglina Północnego bawili się 18 maja na dzielnicowym festynie na nowych dzielnicowych boiskach przy ul. Judyma. To był już XVIII Dzień Węglina.


Na festynowej scenie pojawiły się m.in. lubelskie „Czaderki”, harcerski zespół „Arse”, zespół „Pasjonata” czy dzieci z SP oraz LO im. Jadwigi w Lublinie. Wieczorem zagrał zespół rockowy „Wysublimowani”. Spotkaniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursów ciast i krzyżówek o unii lubelskiej. Tradycyjnie festynowi towarzyszyły też rozgrywki sportowe, m.in. mecz pokazowy drużyn z Węglina Północnego i Węglina Południowego.

Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Węglin Północny” we współpracy z partnerami: BKS Lublin, Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”, Filią 34 MBP i rada dzielnicy. Tego dnia oficjalnie oddano też do użytku nowe boiska. – Inwestycja obejmowała wykonanie boiska do piłki nożnej o wymiarze 30,5×62,5 metrów o nawierzchni ze sztucznej trawy, a także wykonanie boiska wielofunkcyjnego m.in. do siatkówki, koszykówki czy tenisa o wymiarach 19,5x 7 metrów o nawierzchni syntetycznej wraz z wyposażeniem w bramki, siatki i obręcze, tablice informacyjne.

Powstała również siłownia zewnętrzna i plac rekreacyjny z ławkami. Na obiekcie powstał także budynek socjalny wraz z szatniami. Kompleks zostały ogrodzony i oświetlony. Koszt prac wyniósł ponad 1,8 mln zł. – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta Lublin. Zarządcą obiektu jest MOSiR, a jego dzierżawcą klub BKS Lublin. Jest on również otwarty dla mieszkańców dzielnicy.

Emilia Kalwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here