Wertepy w środku miasta

Mieszkańcy ul. Żwirki i Wigury poskarżyli się naszej redakcji na wertepy przy ich mieszkaniach. – Proszę zobaczyć, jak mieszkają ludzie w centrum miasta – mówią. – Nieoznakowana droga, krzywo jak po kocich łbach, a do dwóch bloków nie da się wcale dojechać.

Wielorodzinne budynki, które stoją między Komendą Miejską Policji a rondem przy Chełmskim Domu Kultury, mija każdy, kto jedzie Żwirki i Wigury. Ale jeśli nie zna okolicy, to trudno mu będzie znaleźć zjazd do budynków. Mieszkańcy niewielkich, bloków skarżą się nie tylko na nieoznakowany zjazd z ulicy, ale także na stan drogi wewnętrznej i chodników.

– Nie tylko trudno do nas trafić, ale gdy już się wjedzie na osiedle, to można utknąć – mówi nam pan Kazimierz. – Mamy drogę jeszcze z lat pięćdziesiątych, która powstała z betonowych bloczków. Jest w złym stanie, jedzie się jak po kocich łbach a chodniki w części są pozałamywane i pozapadane tak, że można nogę skręcić – żali się nasz Czytelnik. Mówi, że każdy blok to oddzielna wspólnota mieszkaniowa, ale teren wokół należy do miasta. Dodaje, że do dwóch bloków nie ma dojazdu a po roztopach auta nie mogły wydostać się, bo utknęły w błocie. – Proszę przyjechać i zobaczyć, jak mieszka się w centrum Chełma – mówi i prosi o interwencję.

– Teren nieopodal wskazanych nieruchomości znajduje się w zarządzie Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych. Spółka ma w swoim zakresie utrzymanie czystości i porządku, utrzymanie zieleni oraz zimowe utrzymanie. Nie ma jednak umocowania, by budować nowe chodniki lub naprawiać obecne – tłumaczy Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm. – Jeżeli jednak istnieje potrzeba remontu obecnych chodników lub parkingu, prosimy o złożenie w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta pisma w tej sprawie. We wniosku prosimy o wskazanie dokładnego adresu oraz opisanie zaistniałego problemu, w miarę możliwości można załączyć również zdjęcia. Wniosek trafi do odpowiedniego Departamentu, którego pracownicy rozpatrzą złożoną prośbę.

Podobny, jeśli nie większy problem, mają mieszkańcy sąsiednich, drewnianych budynków. Do niektórych z nich nie ma w ogóle bezpośredniej drogi dojazdowej. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here