WeRwA uchodźcom

W związku z wojną na Ukrainie wyjazdy turystyczne organizowane w tamte rejony przez Stowarzyszenie WeRwA nie wchodzą w rachubę. Teraz ważniejsza jest zbiórka, którą ogłosiła WeRwA. – Chociaż w ten sposób możemy pomóc naszym znajomym i partnerom w Ukrainie. Mamy nadzieję, że ten koszmar szybko się skończy – mówią działacze stowarzyszenia.

Stowarzyszenie WeRwA od 2016 roku organizowało cieszące się dużym zainteresowaniem wycieczki na wschód, głównie na Ukrainę i Białoruś. W marcu 2020 roku wycieczki zatrzymała pandemia. W lutym tego roku w planach było wznowienie wyjazdów, jednak rosyjska agresja na Ukrainę brutalnie zweryfikowała te plany. WeRwA od trzeciego dnia napaści w różny sposób pomaga ukraińskim uchodźcom. Teraz w sposób bardziej „instytucjonalny” rozszerzyła pomoc o zbiórkę środków finansowych i darów rzeczowych. Warto podkreślić, że stowarzyszenie nie ma żadnych kosztów stałych i jego działacze informują, że w związku z tym 100 proc. wpłat będzie przeznaczane na pomoc uchodźcom. Pomóc można, wpłacając na zbiórkę dostępną na profilu facebookowym stowarzyszenia lub bezpośrednio na konto nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Stowarzyszenie będzie rozliczać się w ten sposób, że co kilka/kilkanaście dni będzie publikować listę wpłacających, wysokość wpłat oraz faktury za zakupy i sposób rozdysponowania zakupionych rzeczy. Ponieważ działamy „tu i teraz”, więc możliwe jest szybkie reagowanie na aktualne potrzeby.

WeRwA zarejestrowała też zbiórkę publiczną i w kilku sklepach spożywczych w Chełmie prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych i higienicznych. Cała pomoc trafia do uchodźców przebywających w Chełmie i powiecie chełmskim.

– W Ukrainie mamy mnóstwo znajomych i partnerów – mówi działacz stowarzyszenia. – Niestety, plany na wznowienie wyjazdów turystycznych na razie trzeba odłożyć, więc chociaż w ten sposób chcemy im pomóc. Mamy nadzieję, że ten koszmar skończy się jak najszybciej. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here