Wesołe święto w deszczowy dzień

Deszczowa pogoda, w niedzielę, 17 września, nie przeszkodziła uczestnikom festynu w wyśmienitej zabawie z okazji Międzynarodowego Dnia Orderu Uśmiechu przy ul. Radości w Lublinie. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Lubelska Inicjatywa.


Swoje umiejętności zaprezentowały najpierw przedszkolaki. Nie zabrakło także konkursów i konkurencji, które były świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji całych rodzin. Chętni mogli też poznać tajniki majsterkowania, a każdy, kto ma nieskończone pokłady energii, mógł wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez sztukmistrza Marcina Borkowskiego. Najmłodsi mieli okazję do zabawy na dmuchanym placu zabaw. Gościem specjalnym festynu była Majka Jeżowska, która jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Piosenkarka, swoim energetycznym występem, rozgrzała zgromadzoną publiczność.
Order Uśmiechu to jedna z najcenniejszych nagród przyznawana dorosłym przez dzieci. Na pomysł takiego wyróżnienia wpadła w 1968 roku redakcja „Kuriera Polskiego”, a już 11 lat później miało ono rangę międzynarodową. Joanna Niećko