Weźmy przykład z Konopnicy

O przygotowanie dokumentacji na wykonanie oświetlenia ulicy Pasiecznej apeluje Leszek Daniewski, miejski radny klubu Krzysztofa Żuka. Skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta.


„Ulica Pasieczna jest częścią drogi łączącej ulicę Krężnicką z drogą krajową nr 19 i biegnie m.in. przez teren gminy Konopnica. W ostatnich latach gmina wykonała i oddała do użytku oświetlenie tej drogi na całej długości około 420 metrów, aż do granicy Lublina. Do wykonania pozostał 800-metrowy odcinek ulicy Pasiecznej, leżący na terenie Lublina” – wyjaśnia radny.

Na wykonanie brakującego oświetlenia liczą okoliczni mieszkańcy, dlatego Leszek Daniewski prosi prezydenta o „wykonanie dokumentacji technicznej ul. Pasiecznej jeszcze w tym roku, co pozwoliłoby na wprowadzenie tego zadania do budżetu roku 2020 i realizację w roku przyszłym: „Ulicą Pasieczną odbywa się wzmożony ruch. Te okoliczności powodują, że dochodzi tu do bardzo wielu wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym” – przekonuje do swojego pomysłu radny. Prezydent jeszcze nie odniósł się do jego interpelacji. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here