Wicepremier Beata Szydło w Krasnymstawie

– Prawo i Sprawiedliwość realizuje program sprawiedliwości społecznej i zrównoważonego rozwoju. Program dedykowany do wszystkich regionów, dla każdego obywatela, który szczególnie dostrzega tych w najtrudniejszej sytuacji, najsłabszych – mówiła Beata Szydło, była premier, a obecnie wicepremier ds. społecznych podczas spotkania zorganizowanego w Krasnostawskim Domu Kultury.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób. Szydło w swoim wystąpieniu przypomniała, co obiecał i co przez ostatnie trzy lata realizował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Była mowa o „500 plus”, „Mieszkanie plus”, „Dobry start” i reformie sądownictwa. Wicepremier stwierdziła jednak, że wciąż jest przed nimi wiele pracy, aby Polakom żyło się lepiej. Chociażby w takich miastach jak Krasnystaw. – Trzeba myśleć co zrobić, żeby miejsc pracy było tu więcej, żeby były dobrze opłacane, żeby młodzi ludzie chcieli tu wracać, mieszkać, żyć – podkreślała wicepremier.

W spotkaniu wzięła udział m.in. poseł PiS z Krasnegostawu Teresa Hałas, wicemarszałek sejmu Beata Mazurek, pełniący obowiązki wójta gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk, przewodnicząca rady gminy Izbica Wioletta Niedźwiecka, radni powiatu krasnostawskiego Marek Nieścior i Mirosław Księżuk. – Mieszkańcy miasta i regionu nie zawiedli. Najserdeczniej dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania – mówi poseł Teresa Hałas. (k)