Wiceprezydent Mościcki na emeryturę

Agata Fisz, prezydent Chełma, informuje, że jej zastępca Stanisław Mościcki za miesiąc przejdzie na emeryturę. Do końca kadencji na jego miejsce nie będzie nikt powołany.

Stanisław Mościcki, od marca 2008 roku wiceprezydent Chełma, już kilka tygodni temu mówił, że od jakiegoś czasu rozważa przejście na emeryturę. W tym roku osiągnął wiek emerytalny i nabył wszelkie prawa do takiego świadczenia.
Jak informuje prezydent Agata Fisz, S. Mościcki podjął już decyzję i jeszcze w tym roku przejdzie na emeryturę. Nastąpi to za miesiąc. Do końca kadencji, czyli przez okres jednego roku, prezydent Fisz będzie pracować tylko z jednym zastępcą, Józefem Górnym.
Wiceprezydent Mościcki na początku października br. został nieprawomocnie skazany na karę grzywny za przekroczenie uprawnień. Działając w imieniu urzędu wyraził zgodę na umieszczenie reklamy piwa na ścianie budynku, nie mając do tego kompetencji. Mościcki podkreślał już wcześniej, by jego decyzji o przejściu na emeryturę nie łączyć z wyrokiem, bo rozważał ją na długo przed werdyktem sądu. (s)