Wicewójt już wyjawił majątek

Na stronie internetowej Urzędu Gminy w Sawinie obok oświadczeń majątkowych radnych i osób na kierowniczych stanowiskach pojawiło się oświadczenie nowego zastępcy wójta, Andrzeja Czerwińskiego. Były wójt ma sporo oszczędności i pokaźny kredyt.

Andrzej Czerwiński był wójtem Sawina do 1998 roku. Władzę w gminie, przy ogromnym zamieszaniu, nerwach i kłótniach przejął po nim Andrzej Mazur. Były to ostatnie wybory samorządowe, w których wójta (podobnie jak dzisiaj starostę) wybierali radni, a nie mieszkańcy w bezpośrednich wyborach. Czerwiński został „etatowym” opozycjonistą i próbował wrócić na stanowisko w wyborach bezpośrednich. Bezskutecznie. Zaangażował się za to w ostatnich wyborach w kampanię Dariusza Ćwira. I już wtedy mówiło się, że gdy Ćwir wygra, to Czerwiński wróci do urzędu na jakieś stanowisko. Tak też się stało. We wrześniu został zastępcą wójta na 2/3 etatu. Pozostałą część etatu ma w szkole w Sawinie.

A gdy już objął stanowisko, to podobnie jak wójt, sekretarz, kierownicy jednostek organizacyjnych i radni musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że z tytułu zatrudnienia w Zespole Szkół w Sawinie zarobił w ubiegłym roku niecałe 40 tys. zł a z tytułu nowej posady za wrzesień otrzymał 3687,96 zł. Zastępca wójta ma dwa auta: Mitsubishi Colt za 11 tys. zł i Kia Cerato również za 11 tys. zł. Były wójt ma 140 tys. zł kredytu w banku BPH i 160 tys. zł oszczędności. W oświadczeniu znalazły się też nieruchomości A. Czerwińskiego: dom 110 mkw. (100 tys. zł), pawilon po sklepie GS (80 tys. zł), dom drewniany 120 mkw. (40 tys. zł) i gospodarstwo rolne o pow. prawie 11 ha warte 300 tys. zł. (wer)