Widoczny – bezpieczny

Nowy posterunek jeszcze w tym roku oddany zostanie do użytku

Burmistrz Siedliszcza przekazał policji znaki odblaskowe dla pieszych. To już druga tego typu akcja zorganizowana przez tamtejszy Urząd Miasta. Siedliszcze od dawna wspiera policję. A w związku z budową w miasteczku nowego posterunku dołoży do zakupu trzech radiowozów.

Wypadki drogowe i potrącenia pieszych to, niestety, zmora przebiegającej przez Siedliszcze drogi krajowej. Nic dziwnego, że władze gminy starają się robić wszystko, co możliwe by im zapobiegać. 18 kwietnia miasto przekazało policjantom z komisariatu w Rejowcu kilkaset znaków odblaskowych dla pieszych. Policjanci będą rozdawać je dzieciom i młodzieży z gminnych szkół oraz podczas patroli i interwencji.

– Ważne jest, aby zwiększać świadomość, edukować oraz kształtować właściwe postawy poprawiające bezpieczeństwo pieszych jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg – mówi Jolanta Szawrońska, sekretarz miasta i gminy Siedliszcze.

Władze Siedliszcza od dawna wspierają policję. Akcję z odblaskami organizują po raz kolejny. Od lat dokładają do paliwa do radiowozów patrolujących teren gminy. A kilkanaście miesięcy temu radni zgodzili się przekazać nieodpłatnie działkę budowlaną, na której powstaje właśnie nowy posterunek policji.

– Zdecydowaliśmy także aby dołożyć do zakupu trzech aut dla policji, w związku z uruchomieniem u nas posterunku, jego budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku – mówi Hieronim Zonik, burmistrz Siedliszcza. (bf)

Burmistrz Hieronim Zonik i przewodniczący Rady Miasta Wiesław Prażmowski przekazują odblaski Krzysztofowi Żukowskiemu, Komendantowi Komisariatu Policji w Rejowcu i Mirosławowi Mrozowskiemu
z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Chełmie