Kto widział atak na nastolatkę?

Wszyscy, którzy mogli być wtedy w pobliżu i coś widzieć (z okna, z oddali, z samochodu), a przede wszystkim właściciel czarno-białego mieszańca z os. Kościuszki, który tamtego wieczora spacerował z psem, proszeni są o kontakt z policją. Chodzi o napad na tle seksualnym na osiedlu na 15-latkę.

14 października 2017 roku. Około godz. 19:20, na wysokości jednego z bloków przy ul. Wolności, zakapturzony mężczyzna zaskoczył idącą przez osiedle 15-latkę. Jedną ręką złapał dziewczynkę za krocze i podniósł ją nad ziemię, a drugą ręką próbował zatkać nastolatce usta. Chciał ją wykorzystać. Dziewczynka zaczęła wierzgać nogami i próbować krzyczeć o pomoc. W oddali pojawił się też przechodzień. Spłoszony dewiant uciekł w stronę ZSO nr 6, a przerażone dziecko pobiegło do domu i opowiedziało o ataku rodzicom. Ci natychmiast zawiadomili policję o zboczeńcu grasującym na os. Kościuszki.
Początkowo policja wytypowała przypuszczalnego sprawcę, ale okazało się, że to nie on. Miesiąc później w wyniku interwencji w centrum miasta został zatrzymany 27-letni Sebastian D. Szaleniec przez dwa dni nachodził w sklepie ekspedientkę, straszył ją i groził gwałtem. Śledczym później wyznał, że akurat tę kobietę straszył dla żartu, ale w sumie zaatakował i „pomacał” pięć chełmianek, m.in. miesiąc wcześniej nastolatkę przy ul. Wolności. Próbował się tłumaczyć chorobą – mówił, że czterokrotnie przebywał w różnych szpitalach psychiatrycznych, ma stwierdzoną schizofrenię paranoidalną i żyje z zasiłku.
D. usłyszał zarzuty i trafił do aresztu tymczasowego, ale prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie postępowanie w sprawie doprowadzenia małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej wciąż trwa. Jedyny obecnie świadek ataku na dziewczynkę, o jakim wiedzą śledczy, to mężczyzna, który spacerował wtedy przez osiedle z psem rasy mieszanej o umaszczeniu czarno-białym.
– Prosimy tego Pana, jak też inne osoby, które były świadkami tego zdarzenia, o kontakt w tej sprawie z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod numerem telefonu 82 560 14 36 – apeluje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)