Kto widział wypadek w Wierzbicy?

Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku, do którego doszło 10 września w Wierzbicy w gminie Rudnik. Kierowca mercedesa potrącił pieszego i odjechał.

 

Do wypadku doszło między godziną 17, a 21. – W niewyjaśnionych okolicznościach kierujący osobowym mercedesem o początkowych numerach LZA potrącił idącego poboczem pieszego – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Auto nie zatrzymało się i odjechało w kierunku Żółkiewki. – Prawdopodobnie kierował nim mężczyzna w wieku około 60 lat, wzrostu około 170 cm, o siwych włosach, grubszej budowie ciała, ubrany był w garnitur, koszulę z krawatem. Wraz z nim jechał mężczyzna w podobnym wieku i podobnym wyglądzie, ale niższy, a także dwie kobiety. Na skutek potrącenia w mercedesie uszkodziło się lusterko – relacjonuje Wasilewski.
Kierowca zatrzymał się, ale sądząc, że pieszemu nic się nie stało, odjechał. Tymczasem, jakiś czas później 57-latek źle się poczuł i z urazem głowy wylądował w szpitalu.
Osoby, które były świadkami tego zdarzenia, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, pokój nr 207 lub o kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie (nr 82 575-62-23, 575-62-10 lub 997). (kg)