Więcej dostawców, więcej miejsc pracy

Lubelska Stokrotka rozbudowała swoje centrum dystrybucyjne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Felinie. W czwartek jedna z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce pochwaliła się magazynem o powierzchni blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych, mieszczącym się przy ul. Erazma Plewińskiego, w którym zatrudnienie znalazło 20 pracowników.


– W związku z dynamicznym rozwojem sieci w maju ubiegłego roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie centrum dystrybucji w Lublinie. Jego powierzchnia została powiększona dwukrotnie, dzięki czemu liczba dostawców wzrosła do ponad 370 – mówi Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotka Sp. z o.o., dodając, że dzięki najnowszej inwestycji udało się znacząco skrócić czas dostaw od producentów do sklepów na Lubelszczyźnie i w ościennych województwach.
Całkowita powierzchnia magazynowa rozbudowanego centrum dystrybucyjnego wynosi prawie 11,5 tys. mkw. i zapewnia ono pełną ofertą owocowo-warzywną oraz mięsną i wędliniarską w centrum zlokalizowano schładzane magazyny o łącznej powierzchni około 3 tys. mkw. i oddzielnie schładzany bufor załadunkowy, co pozwala na każdym etapie zachować najwyższą jakość i świeżość oferowanych produktów. Znajduje się tam również własna myjnia oraz suszarnia kontenerów do transportu mięsa.
– Udaje nam się realizować zamówienia o łącznej wadze ponad 400 ton na dobę. Nasza flota dostarcza towar do sklepów zlokalizowanych we wschodniej części Polski, przejeżdżając ponad 8000 kilometrów na dobę. – dodaje Dariusz Kalinowski. Obecnie centrum dystrybucji obsługuje ponad 172 sklepy, zlokalizowane we wschodniej części Polski w województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim oraz części województwa małopolskiego, jak również dwa magazyny regionalne: w Białymstoku oraz Tarnobrzegu.
Dzięki nowej inwestycji zatrudnienie zwiększyło się o ponad 50 osób. W chwili obecnej w centrum zatrudnionych jest 230 pracowników. KB