Więcej żeńskiego szczypiorniaka w polskiej telewizji

Pierwsze transmisje rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2019/20 na antenach Telewizji Polskiej ruszyły wraz z końcem stycznia

To dobra wiadomość dla kibiców żeńskiego szczypiorniaka. Telewizja Polska i Superliga rozszerzają zakres dotychczasowej współpracy. Na mocy nowej umowy kibice zobaczą hit każdej z 28. serii. Zmagania będą transmitowane w TVP Sport, na stronie TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.


Spotkania PGNiG Superligi Kobiet mają być transmitowane w stałym paśmie – w piątki o godzinie 18:00. Łącznie przez trzy lata kanał sportowy Telewizji Polskiej wyemituje 84 transmisje.

Dla kibiców dostępne będą również skróty meczów, wywiady i dodatkowe materiały wideo. Wszystkie zmagania pokazane zostaną w standardzie HD z wykorzystaniem minimum 5 kamer. Nowa umowa została podpisana na trzy lata, do końca sezonu 2022/2023.

W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020, pierwszym w formie zawodowej ligi, przeprowadzono sześć transmisji z meczów z 10 zaplanowanych na antenie TVP Sport.

Średnia oglądalność wyniosła 55 827 osób. Najwięcej fanów zgromadziło przed ekranami spotkanie z 23 lutego: Metraco Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin. Jego widownia wyniosła 82 434 widzów, a w szczytowym momencie aż 145 214. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here