Wieczór autorski Czesławy Demczuk

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na wieczór autorski Czesławy Demczuk „Dźwięki serc z nutą poezji i muzyki”, połączony z promocją książek „Słowami serca” i „Wiosna w wersach”. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca, o godzinie 17, w galerii „Na Parterze” MBP Włodawa.

Czesława Teresa Demczuk to poetka, recytatorka, artystka należąca do grupy poetyckiej „Nadbużańska Fraza”, będącej integralną częścią Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. Zadebiutowała w 2014 r. w Kwartalniku Społeczno-Kulturalnym „Wschód”.

Jej wiersze ukazywały się w zbiorach: „Zeszyt poetycki 2015”, „Zeszyt poetycki 2016”, „Zeszyt poetycki 2017” (wydane przez STKN); „Poezja o życiu” (Stowarzyszenie Łączmy siły, 2014) oraz „Spacer z Minerwą po słowach” (Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa, 2018). W 2017 r. wydała autorski tomik wierszy „Echa Polesia”, którego promocja odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, 29 września. Jej utwory znalazły się także w wydawnictwie „Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej”.

Kolejną publikacją zawierającą wiersze Czesławy Demczuk był album „Odgłosy pamięci Katynia”, wydany w ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Rodzina Katyńska Włodawa”. Promocja wydawnictwa odbyła się w MBP Włodawa, 28 lutego br. (a)