Wieczorki kulturalne

W tym tygodniu UMCS i Centrum Kultury zaprasza na dwa ciekawe wydarzenia – pokaz filmu o Leopoldzie Ungerze oraz spotkanie poświęcone kulturze Białorusi.


W środę, 23 stycznia, odbędzie się premiera filmu „Dziennikarz” o Leopoldzie Ungerze. Seans rozpocznie się o godz. 16.00 w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12. Jest to pierwszy filmowy obraz koncentrujący się na pracy i życiu wybitnego polskiego dziennikarza żydowskiego pochodzenia – Leopolda Ungera, który na fali wydarzeń marcowych zmuszony był tworzyć na emigracji.

Autorem obrazu jest Mateusz Kasiak, doktorant nauk o mediach Wydziału Politologii UMCS. Po premierze filmu przewidziane jest spotkanie z twórcami filmu i jego bohaterami.

W sobotę, 26 stycznia o godzinie 18.00 w w ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, zaplanowano wydarzenie z cyklu „Culture Nights”. To projekt realizowany przez Centrum Promocji UMCS wraz z laureatami konkursu „Talenty na UMCS”.

W ramach programu na bezpłatne studia zostali przyjęci studenci z 9 państw świata. Organizowany przez nich cykl spotkań ma na celu przybliżenie kultury, historii i obyczajów krajów, z których pochodzą ci utalentowani młodzi ludzie.

Na spotkaniu wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o kraju jezior i pięknych lasów – Białorusi. Studenci zaprezentują historię i kulturę narodu białoruskiego, zdradzą ciekawostki związane z naszym wschodnim sąsiadem oraz sprawdzą „pamięć gości wydarzenia”. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wierszy oraz piosenek, spróbują także dań białoruskiej kuchni. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here