Wiedeńskie akcenty w Lublinie

Niezwykła grupa artystów odwiedzi nas z końcem lata, 12 września br. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie planuje wówczas „Koncert Wiedeński”. Będzie to gala muzyki Straussa z udziałem solistów polskich i europejskich scen operowych.


Koncert programowo ma nawiązywać do tradycyjnych gali i innych wydarzeń muzycznych odbywających się w Wiener Staatsoper. Wzorem tego w Sali Operowej CSK usłyszymy obdarzonych wspaniałymi głosami polskich artystów wielkiej sceny. Towarzyszyć im będą kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Według organizatorów z wrocławskiej agencji koncertowej, jest to pierwsze tego typu wydarzenie, które w dużym stopniu przyczynia się do promocji muzyki Johanna Straussa w Polsce na szeroką skalę. Dotychczasowy sukces koncertu sprawił, że stanowi obecnie niedościgniony wzór dla coraz to nowych zespołów inspirujących się tą muzyką. Świadczą o tym pojawiające się regularnie projekty o podobnej tematyce. Jednak niekwestionowany i najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski z Wrocławia, wykonujący wyłącznie muzykę Johanna Straussa, króla walca, działa nieprzerwanie od niemal dekady.Podczas koncertu, prócz śpiewaków operowych – jako urozmaicenie popisów wokalnych – wystąpią gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu.- Tej gali nie można przegapić – twierdzi Jędrzej Tomczyk z agencji Tomczyk Art. – Na scenie CSK pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady. Od lat potrafią wzruszać i bawić publikę, za każdym razem będąc przyjmowani owacyjnie.

Organizator zapewnia, że „Koncert Wiedeński” w wykonaniu tej grupy artystów jest zawsze połączeniem klasycznego kunsztu muzycznego z wdziękiem i niespotykaną werwą artystów wykonujących to jedyne w swym rodzaju widowisko. Zabrzmieć w nim mają największe, ponadczasowe i zawsze bliskie sercom melomanów przeboje króla walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch-Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”. Koncert programem będzie nawiązywać do tradycyjnych występów i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Bilety na koncert są dostępne w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, tel. 81 441 56 32. Dla grup powyżej 10 osób rezerwacja pod tel. 515 985 232. Bilety można nabyć także online: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/51241/Lublin. Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here