Wiedzą już, z kim zagrają na Copacabanie

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek z AZS UMCS TPS Lublin, nasze znakomite siatkarki plażowe, które za niespełna dwa tygodnie wystąpią w turnieju olimpijskim, poznały rywalki, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w fazie grupowej zawodów rozgrywanych na Copacabanie.
Zawodniczki AZS UMCS TPS zagrają z najwyżej notowaną parą w rankingu olimpijskim: Brazylijkami Larissa Franca i Talita Antunes, Amerykankami Lauren Fendrick i Brooke Sweat, plasującymi się w klasyfikacji na 15. miejscu, o cztery pozycje niżej niż Polki, a także Rosjankami, które w minionym tygodniu wywalczyły olimpijską kwalifikację podczas turnieju kontynentalnego w Soczi (rosyjscy działacze nie podjęli jeszcze decyzji, które zawodniczki ostatecznie zagrają w turnieju: Ekaterina Birlova i Nadezda Makroguzowa, które wygrał turniej w Soczi czy też Evgenia Ukolova i Anastazja Barsouk).
W turnieju olimpijskim wystąpią 24 pary, podzielone na sześć grup. Polki wystąpią w grupie A.
Bezpośredni awans do fazy pucharowej wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup oraz dwa najlepsze z trzecich miejsc. Pozostałe cztery drużyny z trzecich miejsc zagrają w barażach o 1/8 finału.
Początek turnieju olimpijskiego w siatkówce plażowej 6 sierpnia.