Wiejska wycięta

Tak było w połowie ubiegłego tygodnia przy ul. Wiejskiej

Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na wycięty od kilku tygodni asfalt przy ul. Wiejskiej. – Trzeba to jak najszybciej naprawić, są korki i utrudnienia w ruchu – mówi nasz rozmówca.


Pół roku temu wykonano nową nakładkę asfaltową przy ul. Wiejskiej. Jakiś czas temu doszło tam do awarii przyłącza wodociągowego. Szosą ciekła woda. Aby usunąć awarię wycięto kilkudziesięciometrowy fragment asfaltu.

– Przez tyle tygodni jest utrudniony dojazd do trzech posesji, a w okolicy tworzą się korki – mówi pan Zbigniew. – Pracownicy wykonywali tam jakieś prace, ale asfalt nadal jest wycięty i nikt tego nie łata.

Sebastian Łukowiec, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie, informuje, że w najbliższym czasie stosowne prace przy ul. Wiejskiej będą wykonane.

– Rozumiem, że mieszkańcy się niecierpliwią, ale chodziło o awarię, czyli sytuację niespodziewaną – mówi prezes Łukowiec. – Wykonaliśmy prace poawaryjne, ale warstwy podbudowy musiały się utrwalić. Poza tym, gdy uruchamiamy otaczarkę, a w tym przypadku to konieczne, to do wykorzystania mamy czterdzieści ton asfaltu. Przy tej okazji planujemy inne drogi do naprawy. Planowaliśmy to zadanie w najbliższych dniach. (mo)