Wielka dziura na Waśniewskiego

Podczas najazdu samochodu ciężarowego z MPGK zapadła się droga na przebudowywanej ul. Waśniewskiego. Koło pojazdu wpadło w kilkunastocentymetrową dziurę. Okazało się, że doszło do awarii kanału wodociągowego.

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie. Dwa tygodnie temu ruszył długo oczekiwany remont ul. Waśniewskiego. Droga zapadła się po tym, jak najechał samochód ciężarowy pogotowia wodociągowego MPGK.

Jak się okazało, przyczyną zapadnięcia jezdni była awaria wodociągu, a konkretnie pęknięcie rury doprowadzającej wodę do pobliskiej nieruchomości.
Pracownicy MPGK niemal z miejsca rozpoczęli usuwanie usterki. Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, przeprowadzono m.in. inspekcję rurociągu za pośrednictwem specjalistycznej kamery.

Badanie wykluczyło uszkodzenie kanału sanitarnego. Mimo że przednie lewe koło samochodu wpadło w dziurę, pojazd nie został uszkodzony.

Na całej ulicy Waśniewskiego Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wymieni sieć wodociągową o długości ponad 200 metrów wraz z przyłączami. Obecny wodociąg został wybudowany w 1965 roku. Prace powinny potrwać do połowy lipca. W drugiej części bm. drogowcy przystąpią do robót związanych z wymianą nawierzchni. Na całej ul. Waśniewskiego ma zostać ułożona kostka brukowa, podobnie jak na ul. Dreszera. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here