Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

(15 stycznia) 25. jubileuszowy finał WOŚP we Włodawie będzie miał w tym roku prawdziwie rockowy charakter. Od porannych godzin wolontariusze będą zbierać do puszek pieniądze, sztab główny jak co roku będzie miał swoją siedzibę we Włodawskim Domu Kultury, który przez cały dzień będzie stał otworem dla wszystkich mieszkańców Włodawy i całego powiatu włodawskiego.
Główne koncerty rozpoczynamy o godzinie 15.00 na scenie rozstawionej przed WDK. Jako pierwsi wystąpią uczniowie zajęć wokalnych z WDK. O godzinie 16.00 zaprezentuje się znany kraśnicko-lubelski zespół Spring Rolls. O godzinie 17.00 niespodzianka – wystąpi znany doskonale włodawski projekt „Włodawiacy dla…” Tym razem będą to „Włodawiacy dla WOŚP”. Po raz kolejny będzie można usłyszeć największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu władz miejskich, ludzi związanych z kulturą oraz przedsiębiorcami z Włodawy. O godzinie 18.30 na scenie zaprezentuje się lubelski zespół DELUXE. O 19.30 wystąpią finaliści programu Must be the Music – zespół Workplace. Zaraz po ich koncercie ok. godz. 20.15 światełko do nieba, a po nim zagra zespół M-Projekt, który został rewelacyjnie przyjęty podczas zeszłorocznych Dni Włodawy. Zakończenie o godz. 21.00. Pomiędzy każdym z koncertów licytowane będą gadżety orkiestrowe, zarówno te przekazane z fundacji, jak i te zebrane od lokalnych przyjaciół Orkiestry, przedsiębiorców oraz samorządowców. Zakład Karny we Włodawie przygotuje dla wolontariuszy i przyjaciół orkiestry gorący posiłek. W trakcie całego dnia nie zabraknie ciekawych atrakcji oraz animacji kulturalnych.

Nadbużańskie kolędowanie!

W sobotę, 14 stycznia Włodawski Dom Kultury zaprasza do sali widowiskowej na „Nadbużańskie Kolędowanie”. W programie: – Jasełka „Wielkie rzeczy uczynił mi…” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie; – koncert kolęd Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” pod kierownictwem mgr Marcina Obuchowskiego; – koncert kolęd zespołów „Złota Jesień”, „Rogatywka” i „Wrzos”. Start – godzina 12.00. Wstęp wolny.

 Swap Party vol.1 – Wymień, kup, sprzedaj!

Swap Party to impreza, podczas której będzie można wymienić się swoimi ubraniami z innymi uczestnikami. Zwyczaj ten przyszedł do Polski z zachodu i staje się bardzo popularny, ponieważ ludzie coraz mniej wstydzą się rzeczy z tzw. second hand – czyli z drugiej ręki.
Szczególnie kobiety posiadają w szafach masę rzeczy, których już nie noszą, ale jeszcze trzymają na specjalną okazję. Podczas imprezy będą mogły zamienić swoje ubranie na coś, co być może stanie się ich odzieżowym hitem! Całość będzie okraszona koleżeńską atmosferą, przyjemną muzyką, kawą, herbatą oraz ciastkiem. W pomoc przy organizacji włączyła się znana we Włodawie blogerka modowa, właścicielka salonu odzieżowego SISI – Karolina Sawczuk, która już dziś po pierwszych rozmowach z koleżankami zapowiedziała, iż spora ich część dołączy do tego wydarzenia. Swap Party – 14 stycznia od godziny 11.00 w sali klubu „Sezam” we Włodawskim Domu Kultury. Wymieniane będą: ubrania, obuwie, biżuteria oraz dodatki.