Wielka przebudowa przy granicy miasta

Od wtorku nieprzejezdna będzie przebudowywana do granic miasta ulica Choiny. Na osiedle wjedziemy tylko od ul. Zelwerowicza i Koncertowej.


Utrudnienia związane są z przebudową ul. Choiny. To wielki projekt drogowy, który zakłada też podciągnięcie trakcji trolejbusowej od pętli przy ul. Chodźki aż do granic miasta, budowę ronda na wysokości ul. Pienińskiej i drogi dojazdowej do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów”.

Drogowcy zaczęli od uzbrajania terenu w niezbędne media. – W związku z przystąpieniem wykonawcy przebudowy ul. Choiny do budowy sieci kanalizacji deszczowej i przebudowy sieci gazowej planowane są zmiany w organizacji ruchu. Tymczasowa organizacja zostanie wprowadzona w najbliższy wtorek, 5 czerwca. Zakłada wyłączenie ul. Choiny z ruchu na odcinku od ul. Zelwerowicza do granicy miasta – informuje Karol Kieliszek, z biura prasowego ratusza. – Osiedle będzie obsługiwane wyłącznie wlotami od ul. Zelwerowicza i ul. Koncertowej – dodaje.

Objazd pokierowany zostanie ulicą Zelwerowicza do Bohaterów Września (droga wojewódzka 809). Na przebudowywaną ul. Choiny wjedzie wyłącznie komunikacja miejska, taksówki, służby komunalne i budowy oraz właściciele posesji. Dojazd będzie możliwy do stacji paliw „Huzar” oraz siedziby SM „Czechów”. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do odwołania. BCH