Wielki żużel wraca do Lublina!

Już 2 września na Stadionie Miejskim przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie żużlowa reprezentacja Polski zmierzy się z odwiecznym rywalem, Danią, której trenerem jest legendarny Hans Nielsen, były mistrz świata i zawodnik m.in. lubelskiego Motoru. Trener Marek Cieślak podał już skład biało-czerwonych na to spotkanie.
Kibice w Lublinie będą mieli okazję podziwiać między innymi stałych uczestników cyklu Grand Prix: Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego.
– Bardzo się cieszę, że zostałem powołany na to spotkanie. Po zdobyciu złotego medalu w Manchesterze w naszych szeregach było dużo radości. Teraz jedziemy do Lublina, aby zmierzyć się z zawsze groźną reprezentacją Danii. Na pewno będzie na co popatrzeć. – mówi Bartosz Zmarzlik.
Dla Polaków będzie to pierwszy oficjalny występ po zdobyciu przed kilkunastoma dniami siódmego złotego medalu w Drużynowym Pucharze Świata. Trener Marek Cieślak chciał zabrać do Lublina całą „złotą kadrę”, jednak występ niektórych zawodników wykluczyły inne zawody.

– Dzień po zawodach w Lublinie w Vetlandzie odbywa się finał Grand Prix Challenge, dlatego nie mogłem skorzystać z usług Patryka Dudka, Piotra Pawlickiego i Krzysztofa Kasprzaka. Chciałem, żeby kibice zobaczyli całą złotą ekipę, ale wiadomo – nie zawsze się da. Mimo wszystko w Lublinie będzie można zobaczyć tych zawodników, którzy są obecnie w bardzo wysokiej formie. – dodał Marek Cieślak.
Warto dodać, że oprócz wymienionej dwójki, w meczu wystartuje dwóch zawodników, którzy wzięli udział w zeszłorocznym finale Drużynowego Pucharu Świata: Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Buczkowski. Ponadto w składzie reprezentacji Polski znajdzie się Piotr Protasiewicz oraz Grzegorz Zengota, czyli dwóch czołowych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata, PGE Ekstraligi.
Mecz rozpocznie się 2 września o godzinie 20:00.
MAG