Wielkie emocje w Świdniku

Zespół Lublinianki (rocznik 2009) wygrał turniej eliminacyjny rozegrany w piątek w Świdniku. Podopieczni trenera Arkadiusza Perduty występowali w składzie (na zdjęciu od lewej od drugiego zawodnika): Tomasz Zgierski, Adam Lenart, Antoni Perduta, Tymon Karczmarczuk, Aleksander Markiewicz, Jan Trybulski; w dolnym rzędzie: Bartosz Delmanowicz, Tymon Dudziak, Oliwier Sternik i Filip Munzadi

W ubiegłym tygodniu rozgrywane były turnieje eliminacyjne do finału wojewódzkiego rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: U11 (rocznik 2010 i młodsi) oraz U12 (r. 2009 i młodsi). Niezwykle ciekawie było w piątek w Świdniku, gdzie do ostatniego meczu ważyły się losy, kto wygra grupę i awansuje do kolejnego etapu.

W ostatnim meczu miejscowa Avia zmierzyła się z BKS i aby myśleć o przeskoczeniu rywali, a także Lublinianki, którą wcześniej pokonała 1:0 musiała spotkanie wygrać. Tak, się jednak nie stało. Choć podopieczni trenera Grzegorza Martyniuka dwoili się i troili ulegli rywalom 0:2.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Lublinianka, która w bezpośrednim meczu po golu Filipa Munzadi wygrała z BKS 1:0. Avia została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Kto jeszcze awansował do wojewódzkiego finału? W kategorii U11 o udział w wielkim finale walczyć będą m.in. BKS, który wygrał eliminacyjną grupę rywalizującą w hali UP w Lublinie (Avia zajęła piąte miejsce) oraz Górnik Łęczna który okazał się najlepszy w Firleju (trzecie miejsce zajęła AP Bronowice, czwarte Vrotcovia, a piąte Lublinianka).

W kategorii U12 w wojewódzkim finale oprócz Lublinianki, która wygrała w Świdniku, zagrają także Wisła Puławy (czwarte miejsce w turnieju rozgrywanym w hali UP zajęła Vrotcovia), Motor Lublin, który był najlepszy w Firleju (drugie miejsce zajął Sygnał Lublin, trzecie AF Głusk, a piąte UKS Football Academy Lublin) oraz AP TOP-54 Biała Podlaska i Tomasovia Tomaszów Lubelski. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here