Wielkie granie dla Magdy

17 listopada w miejskiej hali sportowej, 24 listopada w hotelu Kozak i już wkrótce w Chełmskim Domu Kultury. Szykują się aż trzy wielkie koncerty charytatywne. Wszystkie dla Magdy Nadolskiej, która choruje na bardzo rzadką chorobę – SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne.

To dramat dla jej rodziny, jej dzieci i jej samej. Magda Nadolska jest uwięziona w ciele, które niemalże z dnia na dzień, coraz bardziej się jej przeciwstawia. O jej chorobie pisaliśmy już wielokrotnie. Magda cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, które polega na stopniowym zaniku wszystkich mięśni. Dziś Magda już nie mówi, ma problemy z przełykaniem.
Teraz jednak pojawiła się dla niej szansa. Amerykańska firma farmaceutyczna dysponuje doświadczalnym lekiem, który może jej pomóc. Jego cena jest jednak zbyt wysoka dla rodziny Magdy. Koszt jednej kuracji wynosi blisko 400 tys. zł. A konieczne są cztery. Do tego dochodzą jeszcze koszty pobytu w Stanach. I chociaż takie pieniądze z pozoru wydają się nie do zdobycia, rusza lawina pomocy, która daje wielkie nadzieje.

Już niebawem w Chełmie odbędą się aż trzy wydarzenia na rzecz Magdy. Pierwsze już 17 listopada. – Dzięki uprzejmości prezydent miasta organizujemy koncert na hali sportowej – mówi Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko”. – Będzie to wielka gala artystów. Wystąpią VOX, Szalom Chełm, kapela Kataryna, Jaro, Jarek Buczek, Anka Kostkiewicz, Lech Błazucki i Marlena Stangryciuk. A lista nie jest jeszcze zamknięta! Wciąż przyjmujemy zgłoszenia od kolejnych artystów. Oprócz tego szykujemy mnóstwo innych atrakcji. Na pewno będzie pyszna, wojskowa grochówka. Impreza wystartuje ok. godz. 17. Wstęp 30 zł.
Kolejny koncert szykuje się tydzień później, 24 listopada. Jego organizacją zajmuje się Tomasz Borodej, brat Magdy. – Spotykamy się na balu w hotelu Kozak. Zagrają dla nas m.in. Modem, Stratosfera, Rico, Aviero i Bimber Boys. Przewidziany jest także poczęstunek z wyrobami lokalnymi i pizzą Kozak, kiermasz oraz dużo innych atrakcji A najważniejszym punktem imprezy będą licytacje, które poprowadzi Tomasz Moskal – mówi Tomasz. Bilety na to wydarzenie w cenie od 100 zł dostępne pod nr tel. 663 851 661.
Ostatni koncert przyciągnie do Chełma gwiazdy wielkiego formatu. Na zaproszenie wicemarszałka województwa lubelskiego Krzysztofa Grabczuka w Chełmskim Domu Kultury zagrają Beata Kozidrak i Krzysztof Cugowski. Szczegóły i datę tego wydarzenia podamy już niebawem.
Przypominamy także, że każdy, kto chciałby pomóc Magdzie, może przesłać dowolną kwotę na rachunek Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie: konto bankowe o numerze 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360. W tytule przelewu należy wpisać: „Dla Magdy”. (mg)