Wielkie koncertowanie w Krasnymstawie

5 lipca na krasnostawskim rynku, a 7 lipca w kościele pw. Matki Boskiej Pocieszenia. Przed nami dwa koncerty Orkiestry Symfonicznej im. M.K. Ogińskiego z Mołodeczna i Chóru Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku.

5 lipca o 19.00 na scenie w krasnostawskim rynku Stowarzyszenie Integracyjne „Magnum Bonum” wraz z Krasnostawskim Domem Kultury oraz poseł Teresą Hałas, organizują koncerty Orkiestry Symfonicznej im. M.K. Ogińskiego z Mołodeczna i Chóru Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. – Przed publicznością wystąpi ponad 80 artystów, członków Orkiestry i Chóru, oraz solistów.

W programie koncertu na rynku znajdą się znane utwory muzyki popularnej, operowej i operetkowej – zapowiada Wiesław Brodowski, prezes Magnum Bonum. Drugi koncert odbędzie się w kościele pw. Matki Boskiej Pocieszenia w Krasnymstawie 7 lipca o godz. 19.00. – Zasadniczą część tego występu będzie stanowił utwór Credo, którego kompozytorem jest Henri Seroka, który skomponował muzykę m.in. do filmów „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku”. Koncerty są ważnym wydarzeniem artystycznym w Krasnymstawie, biorąc pod uwagę ilość artystów oraz zakres repertuaru – dodaje Brodowski. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. Artyści będą przez 9 dni przebywali w Transgranicznym Centrum Współpracy Stowarzyszenia Integracyjnego „Magnum Bonum”. (kg)