Wielkie serca Jedynki

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie udowodniła, że wystarczy odrobina dobrej woli i wspólnie można zdziałać bardzo wiele.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego szkoła zaangażowała się w akcję Szlachetnej Paczki i zebrała kwotę potrzebną na zakup lodówki dla rodziny poszkodowanej w pożarze. Akcja ta zintegrowała uczniów, nauczycieli i rodziców i zmotywowała do dalszych działań. Przez dwa tygodnie grudnia wszyscy aktywnie działali na rzecz chełmianki samotnie wychowującej syna, ucznia Jedynki.

Uczniowie sami organizowali świąteczne kiermasze po to, by przed Świętami podarować rodzinie wielką paczkę z produktami żywnościowymi, tabletem, odkurzaczem, kuchenką mikrofalową a przed domem pojawiła się sterta węgla. Łzy wdzięczności były najlepszymi podziękowaniami a radość darczyńców zmotywowała ich do dalszej pracy. W szkole od wielu lat organizowane są akcje charytatywne i nigdy nie spotkały się one z niechęcią. Co roku zbierana jest karma do schroniska dla zwierząt a w tym roku Jedynka postanowiła wesprzeć Chełmską Straż Ochrony Zwierząt, na której konto przekazano 3 tysiące złotych zebrane dzięki współpracy i wielkim sercom Jedynkowej społeczności. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here