Wielkie święto żeńskiego szczypiorniaka

W konferencji, która odbyła się we wtorek w XXX LO, uczestniczyli między innymi Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (przy mikrofonie przemawia do zaproszonych gości i dziennikarzy), prezydent Lublina, dr Krzysztof Żuk, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak, Bogusław Trojan z Kolegium Ligi ZPRP, wiceprezes LZPR Tomasz Lewtak oraz reprezentantki Polski, zawodniczki MKS Perła Lublin – Kinga Achruk i Weronika Gawlik

To będzie nie lada gratka dla fanów kobiecego szczypiorniaka. Od najbliższego piątku do niedzieli w hali Globus w Lublinie odbędzie się Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej. W zawodach, oprócz reprezentacji Polski, w składzie której zobaczymy m.in. zawodniczki MKS Perła, zagrają także drużyny Białorusi, Litwy i Ukrainy.


Turniej wpisuje się w program miejskich obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 450-lecia unii lubelskiej, a uczestniczące w nich reprezentacje pochodzą z terytorium, które w 1569 roku powstało po połączeniu Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Spośród czterech drużyn, które zmierzą się w Lublinie, Polska i Ukraina to dwa najbardziej utytułowane zespoły.

Biało-czerwone w latach 2013 i 2015 zajmowały czwarte miejsca na mistrzostwach świata. Z kolei Ukrainki to brązowe medalistki Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku rozgrywanych w Atenach. Udział w wywalczeniu tego trofeum miała m.in. Natalia Liapina, aktualna trener reprezentacji naszego wschodniego sąsiada.Warto podkreślić, że Polska i Ukraina rywalizują w tej samej grupie kwalifikacyjnej EHF EURO 2020. W Kijowie nasz zespół wygrał 27:26.

Turniej dla naszej reprezentacji, prowadzonej przez nowego trenera, Arne Senstad, będzie znakomitym sprawdzianem przed grudniowymi meczami kwalifikacyjnymi do mistrzostw Europy.

Norweski szkoleniowiec powołał 20-osobową kadrę, w której znalazło się aż sześć zawodniczek mistrza Polski, MKS Perły Lublin: Kinga Achruk, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Aneta Łabuda, Sylwia Matuszczyk i Joanna Szarawaga. Dziesięć reprezentantek kraju, w tym kapitan zespołu Karolina Kudłacz-Gloc, wywodzi się z klubów zagranicznych.

Turniej rozpocznie się 22 listopada. Zespoły będą rywalizowały w systemie każdy z każdym.  MAG

BILETY

Bilety na turniej można kupić za pośrednictwem stron: eventim.pl i zprp.pl.
Ceny wejściówek
bilet normalny – 30 zł, bilet ulgowy – 15 zł
bilet dla grup sportowych/szkolnych – 5 zł przy grupie minimum 10 osób
Karnety
normalny – 70 zł , ulgowy – 35 zł

TERMINARZ TURNIEJU

22 listopada
17:45: Ukraina – Białoruś * 20:00: Polska – Litwa
23 listopada
17:00: Litwa – Białoruś * 19:15: Polska – Ukraina
24 listopada
15:00: Litwa – Ukraina * 17:15: Polska – Białoruś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here