Wiemy już, co powstanie przy Lubartowskiej 72A

Po obskurnych budach przy Lubartowskiej 72 nie ma już śladu. Wkrótce w tym miejscu rozpocznie się budowa sześciopiętrowego apartamentowca

Przez wiele lat w parterowych pawilonach na podwórku przy Lubartowskiej 72A znajdowały się firmy usługowe, a także sklepy, w tym między innymi jeden z najpopularniejszych sklepów wędkarskich w Lublinie. Niedawno niewielkie budynki zostały rozebrane. Co powstanie na opustoszałym placu?


Inwestor, spółka-córka firmy budowlanej EKSAM z ulicy Turystycznej, istniejącej w Lublinie od ponad 25 lat, zamierza w tym miejscu wybudować 6-piętrowy apartamentowiec z podziemnym garażem. W budynku znajdzie się 38 mieszkań o pow. od 33 do 72 metrów kwadratowych. Cena za mkw. nie została jeszcze ustalona, ale biorąc pod uwagę lokalizację, nie należy się spodziewać, by była niższa niż 6200 złotych.

Inwestor już uzyskał pozwolenie na budowę i w przyszłym miesiącu zamierza rozpocząć prace budowlane. Budynek swym wyglądem ma nawiązywać do mieszczących się obok kamienic – do jednej z nich będzie „przyklejony”.

Planowane zakończenie budowy: czwarty kwartał 2019 roku.KB