Wiemy już, kto poleci za ocean

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji Programu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge. Wkrótce do USA, by szukać tam partnerów biznesowych, polecą przedstawiciele dziesięciu lubelskich firm.


Z 29 małych i średnich firm, które zgłosiły się do tegorocznej edycji programu, organizatorzy wybrali najpierw 20. Ich przedstawiciele wzięli udział w warsztatach, szkoleniach i konsultacjach. Potem musieli zaprezentować swoją firmę. Na tej podstawie wybrano zwycięską „10”, która stanie przed szansa spełnienia amerykańskiego snu.

Pierwsza grupa zwycięzców poleci do Nevady jeszcze w tym roku, gdzie weźmie udział w spotkaniach mentoringowych, networkingu oraz rozmowach z licznymi partnerami projektu NLab oraz platformy NevadaGlobal. Spotkania mają pomóc w znalezieniu właściwych partnerów biznesowych, co ma ułatwić wejście i rozwój działalności na rynku amerykańskim.

Dwutygodniowy pobyt, w tym przeloty i zakwaterowanie zostaną sfinansowane przez Województwo Lubelskie, które w partnerstwie ze stanem Nevada jest organizatorem programu. KB

Oni polecą do Nevady:

AUTO-WEST S.C.M. i R. PASTRYK (naprawa samochodów luksusowych i produkcja elementów karbonowych) * ARKONA Laboratorium Farmakologii Stomatologicznej Grzegorz Kalbarczyk * Klement Real Estate Mariusz Klementowski (odżywki dla sportowców) * Respmedical (urządzenia do rehabilitacji oddechowej) * TEN CAR s.c. Aneta Borowska Siegfried Birc Sławomir Borowski (elementy zawieszenia i elementy kierownicze) * DMT– Grzegorz Bierzyński (energia ze źródeł odnawialnych) * PPH Oksan Andrzej Tabała (producent termoprofili wykorzystywanych w oknach) * INFO TECHNOLOGIES * EMBIQ (innowacje w oprogramowaniu i rozwiązaniach sprzętowych) * BAZO (autorski algorytm wykorzystywany w personifikacji komunikatów na stronach internetowych)