Wieniawa świętowała

Tłumy mieszkańców przybyły na festyn, zorganizowany w środowe popołudnie, 7 czerwca przez radę dzielnicy Wieniawa.


Dzielnicowe święto zorganizowano 7 czerwca na skwerze przy Galerii Labirynt. Z okazji niedawnego Dnia Dziecka nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Na lokalnym jarmarku można było kupić przyprawy, soki czy specjały z piekarni, rękodzieło. Na stanowiskach medycznych odbywały się pomiary tętna, cukru, itp. Swoistą gratką dla chłopców było stanowisko Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Pułku Legii Nadwiślańskiej NSZ. Co chwila do broni rwały się gromadki dzieci, ale i starsi pasjonaci militariów.
Oprawę dźwiękową stanowiły koncerty. Zaczął chór „Lorien” z I LO, po nim na scenę zawitały „Perełki” z SP nr 21, a po nich parafialny chór „Stella Maris”. Do końca publikę zabawiały Lubelskie Babie Lato oraz zespoły z Bursy nr 1 i „Grolsz” z ul. Weteranów.
Nie zabrakło także atrakcji związanych z 700-leciem Lublina. Uczniowie dwóch szkół, Gimnazjum nr 18 oraz XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, wzięli udział w konkursach wiedzy historycznej. Pytano m.in. o datę przebudowy Bramy Grodzkiej, pierwszą markę produkowaną w Fabryce Samochodów Ciężarowych czy o autora poematów o mieście Lublinie. BCH