Wieniawa z nowym parkingiem

Przy ul. Zuchów i ul. Puławskiej powstanie 40 nowych miejsc parkingowych

Między ulicami Puławską i Zuchów powstaną nowe miejsca parkingowe i chodniki. Miasto wykona kolejne w tym roku zadanie drogowe zgłoszone przez mieszkańców w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z nowej infrastruktury lublinianie skorzystają w drugiej połowie roku.


Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu D-14 „Budowa parkingu przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej – ul. Zuchów w Lublinie”, na który głosowały 923 osoby. Jego wartość wynosi 350 tys. zł.

Zadanie obejmuje wykonanie zatok parkingowych wzdłuż ul. Zuchów i ul. Puławskiej oraz wykonanie parkingu w rejonie skrzyżowania obu ulic. Łącznie ma powstać około 40 miejsc parkingowych.

– O ten projekt walczyliśmy kilka lat – mówi Tomasz Makarczuk, przewodniczący Rady Dzielnicy Wieniawa. – Cóż, zaspokoi on jedynie minimalne potrzeby dzielnicy w tej sferze. Dziękuję wszystkim lublinianom, którzy oddali na D-14 swój głos i liczę na szersze poparcie inicjatyw na Wieniawie służących całemu miastu.

Planowany parking ma być ogólnodostępny, dla wszystkich – zarówno mieszkańców dzielnicy Wieniawa z pobliskich budynków, jak również rodziców dowożących i odbierających dzieci z placówek oświatowych usytuowanych bezpośrednio przy skrzyżowaniu ul. Zuchów oraz Puławskiej. A są tam m.in. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi, Przedszkole nr 10 czy Żłobek Miejski nr 4. Dodatkowo zamówienie zakłada również wykonanie remontu odcinka jezdni długości około 40 m ul. Zuchów oraz budowę nowych chodników na terenie całej inwestycji.

Zadanie jest realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Termin otwarcia ofert przetargowych zaplanowano na 9 kwietnia. Wykonawca będzie miał na wykonanie inwestycji pięć miesięcy.

Z planowanych ułatwień na Wieniawie cieszy się Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. Kultury, Sportu i Partycypacji: – Sukcesywnie realizujemy tu zwycięskie projekty mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wśród projektów dominują projekty inwestycyjne, takie jak remonty ulic czy budowa parkingów. Zmiany w infrastrukturze drogowej na ul. Puławskiej i Zuchów wpłyną na poprawę obsługi komunikacyjnej tych ulic zarówno z punktu widzenia kierowców, jak i pieszych.

Marek Rybołowicz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here