Więziennicy wsparli OSP

Funkcjonariusze chełmskiej jednostki penitencjarnej przekazali sprzęt radiotelefoniczny działającym na terenie gminy Chełm Ochotniczym Strażom Pożarnym. Dzięki temu komunikacja podczas akcji gaśniczych i ratunkowych ma być jeszcze lepsza.

W związku z koniecznością wymiany systemu łączności w Zakładzie Karnym w Chełmie na zbyciu pozostało wiele urządzeń, które tak naprawdę – po serwisie – mogłyby posłużyć jeszcze przez długie lata. Dlatego, w ramach akcji „#ResortSprawiedliwościPomaga”, dyrektor jednostki, ppłk Andrzej Weremko, nieodpłatnie przekazał cały sprzęt na ręce wójta gminy Chełm, Wiesława Kociuby.

40 przenośnych radiotelefonów, 6 ładowarek akumulatorowych, 10 mikrofonogłośników i 65 akumulatorów do radiotelefonów ma trafić do 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie. Profesjonalny sprzęt będzie służył poprawie warunków komunikacji podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a tym samym ochronie życia i zdrowia mieszkańców gminy.

– To jest kolejna akcja pomocowa chełmskiego zakładu karnego. Mamy nadzieję, że sprzęt z którego funkcjonariusze chełmskiej jednostki penitencjarnej już nie korzystają, posłuży jeszcze wiele lat jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej – mówił podczas przekazania ppłk Andrzej Weremko. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here