Wiktoria w drodze do korony Miss Polski

18-letnia Wiktoria Kozik jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie oraz tancerką grupy „Ballo” w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie. Młoda chełmianka zakwalifikowała się do półfinału konkursu Miss Polski 2020. Lada dzień okaże się, czy przeszła kolejny etap eliminacji. Jeśli tak – wystąpi w telewizyjnej gali finałowej oglądanej przez miliony Polaków.

Bez względu na to, czy Wiktoria Kozik zakwalifikuje się do finału prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Miss Polski”, czy też nie – już osiągnęła sukces. Spośród setek dziewcząt z całego kraju, które zgłosiły się do konkursu, znalazła się w ścisłym gronie tych najpiękniejszych, które podczas castingów zachwyciły urodą i wdziękiem. Najpierw zakwalifikowała się do ćwierćfinału konkursu, a następnie znalazła się w gronie 50 półfinalistek Miss Polski 2020. Finalistki wybiera jury oraz internauci za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Wyniki tego etapu eliminacji będą znane w tym tygodniu.

– Postanowiłam zgłosić się do konkursu, a rodzice, chłopak i brat mnie do tego zachęcali – mówi Wiktoria. – Uznałam, że to może być fajna zabawa i tak to traktowałam. Byłam mile zaskoczona, gdy przeszłam pierwsze kwalifikacje. Teraz, gdy jestem w półfinale i jest szansa na udział w finałowej gali, podchodzę do tego poważniej. Czuję podekscytowanie.

Najbliżsi Wiktorii nie kryją radości.

– Jesteśmy z niej dumni i wspieramy ją – mówi pani Małgorzata, mama Wiktorii.

Za piękną 18-latkę trzymają kciuki też jej koleżanki i opiekunowie z Zespołu Tańca Jazzowego „Ballo” w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie. Wiktoria tańczy w „Ballo” od 9 lat.

– Wszyscy mamy nadzieję, że będziemy mogli podziwiać ją podczas gali finałowej w telewizji. Wiktoria, mocno trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy wygranej – mówią w MDK Chełm. (mo)