Wiktoria w finale konkursu Miss Polski

Wiktoria Przybylska, pochodząca z miejscowości Lipówki w gminie Siedliszcze, absolwentka II LO w Chełmie, studentka UMCS w Lublinie, znalazła się wśród 24 Polek, które zakwalifikowały się do finału tegorocznego konkursu Miss Polski. – Choć w ogóle się tego nie spodziewałam i nie miałam wcześniej żadnego doświadczenia związanego z konkursami piękności, spełnia się jedno z moich marzeń z dzieciństwa – cieszy się Wiktoria.

W ubiegłym tygodniu ogłoszono listę 24 finalistek Miss Polski 2022. Wcześniej jury konkursu z kilkuset Polek wyłoniło 48 półfinalistek, ale ostatecznie tylko połowa z nich zakwalifikowała się do wielkiego finału, który odbędzie się 17 lipca w Nowym Sączu. Wśród finalistek znalazła się Wiktoria Przybylska pochodząca z małej wsi Lipówki w gminie Siedliszcze. Wiktoria jest zarazem jedyną mieszkanką województwa lubelskiego, która awansowała do tegorocznego finału Miss Polski.

– Od najmłodszych lat interesowałam się modą i kształciłam swoje pasje artystyczne w Chełmskim Domu Kultury – mówi „Nowemu Tygodniowi” Wiktoria, która ma za sobą m.in. naukę w szkole tańca towarzyskiego Takt, Szkole Muzycznej i Musical Academy w ChDK. Do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dojeżdżała do Siedliszcza, potem ukończyła II LO w Chełmie.

– Do konkursu dostałam się za pomocą castingu online, do którego dostałam zaproszenie – opowiada. – Oczywiście nie spodziewałam się, że znajdę się w finale Miss Polski, gdyż nie miałam wcześniej żadnego doświadczenia związanego z konkursami piękności – podkreśla. Po otrzymaniu zgłoszeniu do konkursu Wiktoria wzięła udział w castingu na żywo zorganizowanym w Hotelu Mistral w Markach koło Warszawy.

– Po kilku dniach dostałam informację, że zostałam zakwalifikowana do ćwierćfinału. W niedzielę, 12 czerwca, pojawiłam się na kolejnym castingu, gdzie została nam przedstawiona lista półfinalistek, na której ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu również się znalazłam – mówi Wiktoria.

Przybylska nie ukrywa, że w ćwierćfinale musiała rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi w konkursach piękności kandydatkami: – Były tam dziewczyny, które osiągnęły sukcesy w konkursach regionalnych, miały już tytułu Miss. Dlatego gdy zobaczyłam się na liście półfinalistek, byłam ogromnie szczęśliwa. Potem, gdy organizatorzy ogłosili 24 finalistki konkursu i pojawiło się tam moje nazwisko, byłam dodatkowo bardzo wzruszona. Spełniło się bowiem jedno z marzeń, jakie miałam jako mała dziewczynka.

W poniedziałek, 20 czerwca, ma rozpocząć się zgrupowanie finalistek przed wielkim finałem. Wiktoria nie ukrywa, że jest tym faktem mocno podekscytowana.

– Będzie to dla mnie wielką przygodą. Cały ten czas jest dla mnie bardzo napięty, bo na co dzień studiuję na kierunku społeczeństwo informacyjne na UMCS w Lublinie i właśnie teraz trwa sesja zaliczeniowa – śmieje się nasza rozmówczyni.

Jury Miss Polski nie jest pierwszym, które poznało się na urodzie pochodzącej z gminy Siedliszcze dziewczyny. Wiktoria od półtora roku związana jest ze światem mody. Współpracuje z markami Modivo, Gymglamour i Tom Sebastien. – Jedno z moich marzeń właśnie się spełnia, dlatego proszę i wsparcie i trzymanie za mnie kciuków – apeluje.

Co ciekawe, poza modą, Wiktoria interesuje się… motoryzacją. – Aktualnie pod okiem mojego chłopaka uczę się oklejać samochody. Ponadto od najmłodszych lat towarzyszą mi taniec towarzyski i gitara. Chciałabym powrócić również do gry na wiolonczeli – opowiada.

Gala finałowa Miss Polski odbędzie się 17 lipca w Nowym Sączu. Na Wiktorię można będzie głosować podczas jej trwania, a także w głosowaniu on-line, jakie zostanie uruchomione kilka dni wcześniej. (kg)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here