Wiózł pijany pijanego

Popił, a gdy przyszło wracać do domu, poprosił sąsiada, by ten kierował. Niestety, okazało się, że uczynny 48-latek z gminy Izbica również trzeźwy nie jest.

27 grudnia po 3.00 dyżurny krasnostawskiej policji odebrał informację o tym, że w Tarnogórze (gmina Izbica) za kółkiem znajduje się nietrzeźwy mężczyzna. – Zgłaszająca kobieta powiedziała, że osobowym mitsubishi może jechać jej partner, który jest pod wpływem alkoholu. Po otrzymaniu tej informacji funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Prawda okazała się bardziej skomplikowana.

Rzeczywiście chłopak zgłaszającej siedział w mitsubishi, ale to nie on kierował autem. Mężczyzna wiedział, że jest nietrzeźwy i poprosił sąsiada o podwózkę. – Jak się okazało, ten też nie był jednak trzeźwy – informuje Wasilewski.

– Badanie alkomatem wykazało, że 48-letni mieszkaniec gminy Izbica ma ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje. Uczynny sąsiad stracił prawo jazdy. Grozi mu też kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach. (k)