Wirtualny klub radnych

Od początku obecnej kadencji rady powiatu krasnostawskiego oficjalnie nie funkcjonuje żaden klub radnych. – To jakim sposobem na początku 2020 roku zostałem wyrzucony z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, skoro on nie funkcjonował? – docieka radny Krzysztof Zieliński.

Po wyborach samorządowych w 2018 roku w powiecie krasnostawskim zawiązała się koalicja, w składzie której znalazło się dziewięcioro radnych wybranych do rady z listy Prawa i Sprawiedliwości, dwóch z Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej i jeden ze stowarzyszenia „Krasnostawianie”. Wszyscy mieli należeć do jednego klubu radnych, PiS. Nawet wypełnili deklaracje przystąpienia do klubu. Na przewodniczącego wybrano Marka Nieściora, który został też członkiem zarządu powiatu krasnostawskiego.

Na początku stycznia 2020 r. z klubu usunięto Krzysztofa Zielińskiego, bo nie głosował za uchwaleniem budżetu powiatu. Wówczas to Marek Nieścior, jako szef klubu PiS, tłumaczył, że pozostali należący do niego radni nie chcieli brać odpowiedzialności za pewne działania Krzysztofa Zielińskiego.

Po ponad dwóch latach Zieliński zwrócił się do starostwa o udostępnienie mu dokumentów dotyczących funkcjonowania w radzie powiatu klubu radnych. – Dostałem potwierdzenie, że żaden klub nie działa – mówił na ostatniej sesji radny Zieliński. Chciał wiedzieć, czy wybrany na przewodniczącego Marek Nieścior w sprawie powołanego klubu radnych złożył do przewodniczącego Witolda Boruczenko stosowne dokumenty. Zapytał o skład osobowy nieistniejącego co prawda oficjalnie klubu i czy w powiecie funkcjonuje koalicja rządząca starostwem. – Jeśli taka istnieje, proszę o podanie do publicznej wiadomości treści porozumienia koalicyjnego – stwierdzi radny Zieliński. O udzielenie odpowiedzi poprosił na piśmie.

Na sesji ani Marek Nieścior, ani przewodniczący Boruczenko nie odnieśli się do pytań radnego Zielińskiego. Do sprawy wrócimy. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here