Wirus nie popsuje wakacji

W Lublinie trwają zapisy do udziału w akcji „Lato w mieście”. Przygotowując ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w Lublinie, miasto stawia przede wszystkim na rekreację i aktywność fizyczną.


– W ramach akcji „Lato w mieście” będzie można m.in. potańczyć, popływać, potrenować karate, boks czy amerykański futbol, powspinać się na ściance, a nawet zawisnąć na drążku i podwieszonym kole cyrkowym. Nie zabraknie także treningów z mistrzami sportu i aktywnych półkolonii – wylicza Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji. Zapisy do udziału w akcji „Lato w Mieście 2020” już trwają. Są prowadzone bezpośrednio u organizatorów poszczególnych wydarzeń. Pełną ofertę, zasady uczestnictwa i terminy zajęć oraz informacje organizacyjne można znaleźć na stronie internetowej www.lato.lublin.eu. Oferta będzie uzupełniana na bieżąco.

Prezentujemy wybrane atrakcje.

Aktywnie poznajemy miasto i okolice

Porozumienie Rowerowe zaprosi na zajęcia z bezpiecznej jazdy podczas warsztatów i wycieczek rowerowych za miasto. Z kolei oddział PTTK w Lublinie proponuje zajęcia i warsztaty krajoznawczo-turystyczne, które zakończą się zdobyciem odznaki „Znam Lublin”. Podczas zajęć w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można wykonać „jarmarcznego kogucika” i poznać pracę przedwojennych rzemieślników.

Ruch to zdrowie!

Po raz pierwszy najmłodsi mieszkańcy Lublina nauczą się zasad gry w futbol amerykański. Na treningi zaprasza Lubelski Klub Futbolu Amerykańskiego Tytani Lublin.

Techniki wspinania i zasady asekuracji poznają uczestnicy warsztatów w Centrum Wspinaczkowym KOTŁOWNIA.

Na kajakarzy czeka „letnia przystań” przygotowana przez Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA, zaś młodych żeglarzy na „warsztaty na wodzie z aparatem w ręku” zaprosi Uczniowski Klub Sportowy Żegluj.

Warsztaty i „fotograficzny rzut oka na Lublin”

„Artystycznie spędzą czas” uczestnicy warsztatów ART&SCIENCE organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Podczas zajęć przygotowanych przez Lubartowska77.pl będzie można samodzielnie potańczyć, porzeźbić, stworzyć własną pocztówkę z Lublina, a nawet własnoręcznie zbudować kalejdoskop.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprosi na warsztaty fotograficzne „Oko na Lublin”.

Twórczo w dzielnicach

Wakacyjne atrakcje przygotowały domy kultury.

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” chce „wypełnić czas wolny od nauki dużą dawką kultury podczas warsztatów z komiksu i muzyki”, zaś Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprosi na zajęcia artystyczno-edukacyjne o tematyce teatralnej.

Bogata oferta stowarzyszeń

Towarzystwo Nowa Kuźnia oferuje pełny wachlarz warsztatów artystycznych a także zwiedzanie instytucji kultury dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą prowadzone przez psychologów, pedagogów i instruktorów w trzech Środowiskowych Klubach Profilaktycznych: „Nałkowskich”, „Czuby” oraz „Tatary”.

Na cykl warsztatów rękodzielniczych zaprasza także Spółdzielnia Socjalna Kargusek.

Półkolonie

Na turnusy półkolonijne w wakacje zapraszają lubelskie fundacje pozarządowe: Fundacja Rozwiń Skrzydła, Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, Fundacja Karuzela Aktywności, Fundacja Inicjatyw Twórczych i Klub Tańca Sportowego Ballroom.

Ofertę półkolonii w formie zajęć wychowawczo-opiekuńczych opartych na zasadzie „nauki poprzez zabawę” przygotowało również Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO. Turnus poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy terapii zajęciowej.

Opracował RA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here