Wirusowa rotacja

Trwają szczepienia nauczycieli z Chełma i powiatu chełmskiego. Tymczasem w placówkach oświatowych, gdzie trwają zajęcia stacjonarne, wciąż odnotowywane są zakażenia.

W dniach 1-5 marca w publikowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie wykazie placówek, w których z powodu Covid-19 trzeba było skierować uczniów na kwarantannę i wprowadzić naukę zdalną w poszczególnych oddziałach znalazły się: Przedszkole Samorządowe w Dorohusku, SP w Dorohusku, PM nr 14 w Chełmie, SP nr 11 w Chełmie. W „Jedenastce” szkoła naprawdę opustoszała, bo na kwarantannę trzeba było skierować i wprowadzić zdalne nauczanie aż w czterech oddziałach.

Covid-19 potwierdzono tam u jednego z pracowników. W lutym br. zdarzył się w „Jedenastce” jeden przypadek koronawirusa. Aby zapobiec dalszym zakażeniom nauczyciele szczepią się, mimo, że niektórzy z nich odczuwali skutki uboczne. Tylko w jednym przypadku potrzebne było L4.

Andrzej Kosiniec, dyrektor SP nr 11 w Chełmie, informował, że kolejna grupa nauczycieli, a wśród nich on sam, ma być szczepiona w sobotę, 6 lutego. W ubiegłym tygodniu przypadek Covid-19 potwierdzono też w Szkole Podstawowej w Żmudzi. Niektórych pracowników oraz dzieci, które przebywały na świetlicy, skierowano na kwarantannę. Nie trzeba było jednak wprowadzać zdalnego nauczania w poszczególnych klasach.

Tak, czy inaczej w ubiegłym tygodniu placówek oświatowych z Chełma czy powiatu chełmskiego, w których trafiły się zakażenia koronawirusem, było mniej niż w ostatnich tygodniach lutego. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here