Wkrótce otwarcie nowoczesnych stref zabawy i wypoczynku przy SKENDE Shopping

Już w najbliższy piątek, 1 czerwca, przy centrum handlowym SKENDE Shopping otwarte zostaną dwie nowoczesne strefy zabawy i wypoczynku. W specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach znajdą się atrakcje, które pozwolą dzieciom i młodzieży aktywnie spędzać czas. Będą to m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy.


Strefy zostały zlokalizowane przed budynkiem centrum handlowego: plac zabaw w pobliżu pasażu zewnętrznego (wejście od strony Alei Spółdzielczości Pracy), natomiast tor rowerowy i park do ćwiczeń w pobliżu wejścia do od ulicy Kupieckiej.

Wstęp do stref zabawy i wypoczynku jest bezpłatny. Koszt inwestycji to 2 mln złotych.

– Mamy nadzieję, że miejsce, które przygotowaliśmy, sprosta oczekiwaniom wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Zadbaliśmy o to, żeby każdy, bez względu na wiek i upodobania, znalazł tu coś dla siebie i mógł przyjemnie spędzić swój wolny czas – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Na placu zabaw wydzielona została strefa dzieci młodszych, gdzie znajdą się huśtawki na sprężynach, zjeżdżalnie oraz drewniany domek zabaw, pełen kolorowych niespodzianek. W tej części placu pojawi się też strefa dzieci starszych, gdzie będzie m.in. małpi gaj, czyli tor przeszkód ze ślizgawkami, linkami do wspinania oraz mini tyrolka, umożliwiająca zjazd między dwoma punktami. Projektanci zadbali także o elementy małej architektury m.in.: ławki i stojaki na rowery.

Na terenach zielonych przy centrum handlowym (od ulicy Kupieckiej) znalazł się park do ćwiczeń, z drążkami, kółkami gimnastycznymi oraz innymi urządzeniami pozwalającymi na wykonywanie prostych zadań treningowych. Niewątpliwą atrakcją tej przestrzeni jest „pumptrack”, czyli specjalny tor rowerowy, zaprojektowany w uniwersalny sposób, tak, aby mogły z niego korzystać osoby w różnym wieku i amatorzy różnych form aktywnego spędzania czasu: rowerzyści, rolkarze, deskorolkowcy oraz osoby jeżdżące na hulajnogach. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi „muldami”, czyli wzniesieniami. Dzięki nierównej nawierzchni użytkownicy będą mogli odbijać się od toru i balansować na przeszkodach.

Od 1 do 3 czerwca strefy zabawy i wypoczynku zamienią się w prawdziwą, sportową arenę, na której konkurować będą ze sobą dzieci i młodzież. Znani i lubiani idole młodego pokolenia: Adam Zdrójkowski, Dominik Rupiński, Little Monster, Stuu, Marcin Dubiel i Danny Ferreri staną na czele drużyn, które wezmą udział w sportowych konkurencjach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Nie zabraknie też słodkości i atrakcji dla najmłodszych. KB