Władysław Żmuda kibicował młodym piłkarzom

Tego jeszcze na Felinie nie grali – jak mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, od ponad 35 laty organizujący w Lublinie piłkarskie rozgrywki dla dzieci i młodzieży.


Zmaganiom młodych futbolistów w ósmym turnieju z cyklu Pucharu Solidarności na Orliku przy SP nr 52 przyglądał się Władysław Żmuda, najlepszy w historii lubelskiej piłki zawodnik, były kapitan reprezentacji Polski, który dwukrotnie z narodowym zespołem zajmował trzecie miejsca w Mistrzostwach Świata w 1974 i 1982 roku! Znamienity gość był pod wrażeniem umiejętności prezentowanych przez młodych piłkarzy.

Przypomniał młodym piłkarzom, że to w lubelskim Motorze stawiał pierwsze piłkarskie kroki i to tu w Lublinie rozpoczęła się jego wielka piłkarska kariera. Władysław Żmuda był także… sędzią serii rzutów karnych, które dały wygraną w turnieju 5:4 nad Omegą Przyjaciele ekipie FC Wrońska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Max Sprawka (Omega Przyjaciele), bramkarzem: Martyna Kocot (FC Liptonki), a strzelcem Kacper Tracz (FC Wrońska), zdobywca 11 goli. MAG

Prezes Zbigniew Furman wręcza Władysławowi Żmudzie koszulkę ekipy Omega Przyjaciele