Włodawska majówka

Parada motocykli ulicami miasta, wyścig wraków, koncerty, turniej zakładów pracy i uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to główne punkty tegorocznej majówki we Włodawie.

Wzorem lat ubiegłych majówką miasto otwiera sezon turystyczny we Włodawie. W tym roku zaproszono około dwustu motocyklistów, którzy przejadą w wielkiej paradzie ulicami miasta. Atrakcją dla mieszkańców i turystów będzie organizowany po raz pierwszy w mieście wyścig wraków. Wyścigi eliminacyjne Wrak Race Włodawa rozpoczną się we wtorek 1 maja o godzinie 10. Po ich zakończeniu w samo południe na ulicach miasta i okolic będzie można podziwiać wielką paradę motocyklową. Po południu zaplanowano koncerty zespołów DE LUXE i MEGIDO BAND.

2 maja po raz drugi przedstawiciele włodawskich zakładów pracy będą rywalizować w II Miejskim Turnieju. Pierwsza edycja Turnieju Sprawnościowego Zakładów Pracy cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Zawody organizowane w ramach obchodów Dnia Flagi rozpoczną się o godzinie 10 na boiskach Orlik przy ulicy Szkolnej.

Obchody święta 3 Maja rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Po niej poczty sztandarowe i delegacje przemaszerują pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie w południe nastąpi złożenie wieńców. Będzie można wysłuchać również koncertu Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. (a)