Włodawskie solary coraz bliżej

(20 grudnia) W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisano umowę na dofinansowanie zakupu i montażu zestawów solarnych, w ramach projektu „Włodawa – miasto z energią”. Umowę podpisali wicemarszałek Krzysztof Grabczuk i burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Inwestycja, na którą miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości niemal 3,1 mln zł, przewiduje montaż 393 kolektorów na posesjach prywatnych. Będą to urządzenia o różnej mocy, w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną w danym budynku. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2018-19. Po wyłonieniu wykonawcy projektu poznamy cenę pojedynczego solaru. Przetarg zostanie ogłoszony już pod koniec stycznia. Rozstrzygnięcie i wybór wykonawcy planowane jest na koniec kwietnia. Dopiero wtedy poznamy finalną cenę zestawu solarnego dla mieszkańców. Włodawski ratusz na bieżąco będzie informował zainteresowanych mieszkańców o postępach prac.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ nasza konsekwencja się opłaciła – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Przygotowany przez nas projekt otrzymał komplet punktów, a podpisanie umowy na jego dofinansowanie jest ukoronowaniem naszej wielomiesięcznej pracy. (a)