Włoski wieczór w KDK

14 października o 17.00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się koncert pt. „Ciao Ciao Bambina”. Włoskie klasyki zaśpiewa aktor Nicola Palladini.

„Ciao Ciao Bambina” to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego, musicalowego aktora z Rzymu. – Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną.

Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował – zapowiada Małgorzata Wojtulewicz, scenarzysta przedstawienia. Od dnia premiery spektakl był wystawiany ponad 180 razy w całej Polsce. W ciągu 80 minut usłyszymy szlagiery: ‘”Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O’sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Buonasera Signorina”, a nawet „Nie płacz, kiedy odjadę”. (k)